drukuj drukuj

Konkurs „Moje miejsce, moja historia”

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza nauczycieli i uczniów do udziału w konkursie na najlepsze artystyczne opracowanie hasła „Moje miejsce, moja historia”.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 1 maja 2013 r.

Centrum Edukacji Obywatelskiej zapewnia pomoc w kreatywnym zaprezentowaniu tematu z użyciem środków artystycznych – teatru, filmu, fotografii, sztuki opowiadania i animacji poklatkowej.

Projekt ma na celu przekonanie nauczycieli, by zainspirowali uczniów do twórczego podejścia do tematu historii ich regionu. Chodzi także o działania w których uczniowie przekonają nauczycieli, że o własnej miejscowości można opowiadać kreatywnie, językiem sztuki.

Pomysły na projekt obejmować mogą takie dziedziny jak: fotoreportaż, film, fotokast, opowieść sceniczną, performans czy interdyscyplinarny projekt artystyczny poruszający to, co w miejscowości najciekawsze, zapomniane, wywołane z pamięci, albo po prostu ulubione –

Aby zgłosić się do programu, wypełnić należy formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: http://www.ceo.org.pl/pl/kulthurra/news/kulthurra-czeka-na-wasze-zgloszenia

Kulthurra! to program atrakcyjny zarówno dla nauczycieli jak i dla uczniów. Nauczyciele zaproszeni zostaną we wrześniu na trzydniową konferencję w Warszawie, w czasie której zaplanowane są warsztaty i szkolenia, wizyta w teatrze, odwiedziny i warsztaty w Galerii Sztuki Zachęta.

Przeszkoleni artyści – twórcy filmów, reportaży, spektakli teatralnych – posiadający doświadczenie w prowadzeniu warsztatów z dziećmi i młodzieżą, przyjadą do szkół na trzydniowe warsztaty twórcze, gdzie przez 15 godzin będą pracować z uczniami nad ich projektami i pomogą w przygotowaniu artystycznych realizacji lokalnych projektów. Warsztaty i właściwa realizacja zgłoszonego projektu odbędą się na jesieni.

Program kończy się prezentacjami efektów pracy w społecznościach lokalnych, które często stają się okazją do wydarzenia nie tylko na poziomie szkoły, ale także gminy, czy miasta.