drukuj drukuj

Inauguracja XVI edycji„Bezpiecznej Kobiety”

10 października2017 roku równocześnie na salach sportowych I Zespołu Szkół we Wschowie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie odbyły się spotkania inicjujące kolejną edycję bezpłatnego kursu samoobrony „Bezpieczna Kobieta”. W rozpoczęciu kursu wziął udział Wicestarosta Powiatu Wschowskiego Wojciech Kuryłło.

To już XVI edycja „Bezpiecznej Kobiety”, której ideą jest przybliżenie płci pięknej naszego powiatu zasad zachowania się w sytuacjach zagrożenia, oraz nabycie umiejętności odparcia ataku w przypadku zetknięcia się z czyhającym na nie niebezpieczeństwem.

Z inicjatywy szefa wschowskiej Komendy Policji insp. Tomasza Kłosowskiego od 16 lat prowadzone są kursy samoobrony dla kobiet. W trakcie spotkań uczestniczki kursu nabywają także wiedzę z zakresu tematyki przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.
Przez prowadzenie tego rodzaju działań profilaktycznych wschowska Policja ma zamiar kształtować właściwą postawę społeczności lokalnej, a w szczególności poprawić poczucie bezpieczeństwa kobiet.

Zajęcia z technik samoobrony prowadzone będą przez emerytowanego policjanta mł. asp. Macieja Kaczorowskiego w Sławie, oraz sierż. szt. Arkadiusza Krajewskiego we Wschowie.

Zainteresowane Panie, które chciałyby przyłączyć się do zajęć zapraszamy w przyszły wtorek (17 października br.) na godzinę 19.00 na salę sportową I Zespołu Szkół we Wschowie, oraz salę sportową Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie.

Serdecznie zapraszamy zainteresowane Panie do udziału!!

Źródło: KPP we Wschowie