drukuj drukuj

Długie pożegnanie w „Staszicu”

„Nic dwa razy się nie zdarza…”  Tymi słowami rozpoczęła się akademia pożegnalna klas maturalnych w I Zespole Szkół. Żegnaliśmy klasy: III Liceum Ogólnokształcącego (wychowawca Jakub Ślipko), IV Technikum Spedycyjnego i Technologii Żywności (wychowawczyni Ewa Radzijewska) i IV Technikum Ekonomicznego i Informatycznego (wychowawca Mariusz Wrotkowski).

Za organizację akademii odpowiedzialni byli wychowawcy klas przedmaturalnych ze swoimi uczniami pod kierunkiem wychowawczyni klasy III TS - Renaty Bednarczyk. Pełna dramaturgii impreza trwała ponad półtorej godziny.

W części oficjalnej głos zabrali: dyrektor Damian Janowicz, który w ciepłych słowach wyraził nadzieję, że absolwenci naszej szkoły zdadzą maturę w 100 procentach i że będą w życiu dobrymi ludźmi, Przewodniczący Rady Powiatu Wschowskiego Aleksander Polański, który przypomniał wzorcową rolę „Staszica” w tworzeniu szkolnictwa zawodowego w regionie oraz Barbara Chałupka, przewodnicząca Rady Rodziców, która w serdecznych słowach dziękowała dyrekcji za dobrą współpracę. Alicja Skalska, przewodnicząca samorządu uczniowskiego życzyła przyszłym abiturientom dobrze zdanej matury. W tej części także nastąpiło uroczyste rozdanie świadectw wyróżniającym się uczniom i uczennicom oraz podziękowania dla rodziców tychże uczniów.

W II części uroczystości rozdawanie świadectw było przeplatane występami artystycznymi uczniów i… nauczycieli. Filip Kurosz z klasy III TS zagrał na trąbce wersję instrumentalną melodii z filmu „Titanic”, uczniowie wszystkich klas przedmaturalnych odegrali szkolną scenkę kabaretową, zakończoną brawurowym wykonaniem przeboju Urszuli „Koń na biegunach” przez Nikol Bielak z akompaniamentem gitarowym Marka Jarosza, z tymże akompaniamentem Malwina Kusyk i Ola Dubniewska zaśpiewały przebój Maryli Rodowicz „Ale to już było”, a Ania Malara przy akompaniamencie gitarowym Jakuba Ślipki zaśpiewała sentymentalny utwór „Do widzenia”. Z wielkim aplauzem spotkał się występ nauczycielki języka polskiego w klasie III LO, Honoraty Jarosz, która swoim przemówieniem do uczniów wywołała salwy serdecznego śmiechu, a następnie zaśpiewała „Małe tęsknoty” Krystyny Prońko i wyraziła przekonanie, że absolwenci już wkrótce zatęsknią właśnie za lekcjami polskiego. Ważnym elementem uroczystości były nagrody dla najlepszych odchodzących sportowców, które wręczyli Radosław Konieczny i Mariusz Wronkowski oraz podziękowania dla odchodzących aktywistów samorządu uczniowskiego wypowiedziane uroczyście przez opiekunkę tegoż samorządu - Emilię Okienko.

Całość z gracją poprowadzili: Oskar Końko z klasy III TS i Milena Skrzypczak z II LO. Na całej imprezie panowała ciepła, serdeczna atmosfera, w której dominował szczery żal absolwentów za odchodzącą w przeszłość szkolną beztroską.

Źródło: I Zespół Szkół we Wschowie