tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Bieg Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”

Print Friendly, PDF & Email

11 maja 2018 roku na stadionie miejskim we Wschowie odbył się Maraton Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Organizatorem imprezy było Przedszkole Specjalne nr 6 „Kraina Tęczy” oraz Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera „Bliżej Autyzmu”. Wschowski Maraton Przedszkolaków, to zawody sportowe dla najmłodszych organizowane w ramach VIII Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków 2018. Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu Rozegrane zawody przyniosły wielkie emocje.
Zakończone zostały przyznaniem medalów zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wiekowych:
w grupie czterolatków:
1 miejsce – Piotr Dobrzyński z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek;
2 miejsce – Marcel Posłowski z Przedszkola nr 3 we Wschowie ,,Wesoła Trójeczka”;
3 miejsce – Dominik Pluta z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek;

w grupie pięciolatków:
1 miejsce – Beniamin Przyjemski z Przedszkola nr 5 we Wschowie ,,Słoneczne Przedszkole”;
2 miejsce – Bartosz Nyczka z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek;
3 miejsce – Antoni Aleksandrowicz z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek;

w grupie sześciolatków:
1 miejsce – Stanisław Przybecki z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka ,,Złota Rybka u Dula”;
2 miejsce – Olaf Szafranek z Przedszkola nr 3 we Wschowie ,,Wesoła Trójeczka”;
3 miejsce – Hubert Kosiński z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka ,,Złota Rybka u Dula”;

Drużynowo Puchar Starosty Wschowskiego zdobyło Przedszkole nr 3 we Wschowie ,,Wesoła Trójeczka”, 2 miejsce w punktacji drużynowej otrzymało Niepubliczne Przedszkole i Żłobek ,,Złota Rybka u Dula”; 3 miejsce – Niepubliczne Przedszkola Sióstr Salezjanek.

Inicjatywa została dofinansowana ze środków Powiatu Wschowskiego w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych na rok 2018.