drukuj drukuj

Zakupiono sprzęt elektroniczny na potrzeby pracowni komputerowej w zawodzie elektryk w I Zespole Szkół we Wschowie

W ramach realizacji projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Wschowskim” część środków zostało przeznaczonych na doposażenie pracowni zawodowych (pracowni ekonomicznej, pracowni komputerowej na potrzeby kierunku technik elektryk, pracowni w zawodzie mechanik samochodowy, pracowni technik żywienia i usług gastronomicznych) oraz szkolnego ośrodka kariery/punktu doradztwa zawodowego w I Zespole Szkół we Wschowie i w Specjalnym Ośrodku Szklono-Wychowawczym. Realizacja projektu pozwoli stworzyć warunki sprzyjające zdobyciu wiedzy i umiejętności zawodowych dostosowanych do potrzeb rynku pracy i pracodawców w powiecie.

Dostarczono już sprzęt elektroniczny na potrzeby pracowni komputerowej w zawodzie technik elektryk w I Zespole Szkół we Wschowie, po osiem sztuk:

– Zestawu badawczo-rozwojowego mikrokomputera Raspberry Pi 3 B WiFi Blotooth wraz z obudową RS PRO z klapką i radiatorami oraz z oryginalnym zasilaczem 2,5A. Uczeń będzie mógł sterować ramieniem robota za pomocą przesłanego programu do mikrokontrolera, rozszerzać możliwości modułami, aby robot mógł reagować na środowisko, aby mógł widzieć, czuć i słyszeć. W związku z tym robot automatycznie ulepszy swoje oprogramowanie dzięki swojemu samouczącemu się oprogramowaniu.

– Zestawu elementów prototypowych Picoboard do mikrokomputera Raspberry Pi 3/2/B. Zestaw podstawowy + rozszerzenie o dodatki m. in. płytka stykowa z przewodami, moduł ProtoPi Plus, diody, rezystory, przyciski, wyświetlacz LCD, czujniki oraz silniki ze sterownikiem.

– Kart pamięci Micro SD 32 GB klasa 10 + system NOOBs do Raspberry Pi.
Dzięki zestawi Picoboard uczniom umożliwi się tworzenie układów elektronicznych i projektów w oparciu o minikomputer Raspberry Pi. W komplecie zestawu znajdują się m.in: popularna, duża płytka stykowa z przewodami, moduł ProtoPi Plus, diody, rezystory, przyciski i wyświetlacz LCD.

– Ramienia robota Arexx RA – 1- Pro wyposażone 6 serwomechanizmów z 6 sześcioma stopniami swobody wraz z dedykowanym kontrolerem Arexx i przejściówką do programowania w języku C poprzez port USB. Metalowe Ramię robota Robot Arm jest idealnym narzędziem do projektów szkolnych i innych celów edukacyjnych, a także do nauki podstaw elektroniki, mechaniki i programowania. Ramię Robota jest sterowane przez mikrokontroler, który programuje się z poziomu programu narzędzia Open Source w języku C. Użytkownik w łatwy i szybki sposób może wgrać do mikrokontrolera swój własny program, który umożliwia robotowi reakcję z otoczeniem.

W ramach zapytania ofertowego, zatwierdzono ofertę na dostawę sprzętu elektronicznego na potrzeby pracowni komputerowej w zawodzie technik elektryk w I Zespole Szkół we Wschowie najkorzystniejszą cenowo firmy Botland B. Derkacz Sp. j., Gola 25 A, 63- 640 Bralin z ceną 13 982, 40 złotych brutto.

Całkowity koszt realizacji projektu: 4.384.106,22 zł

Kwota dofinansowania: 4.088.617,46 zł

Projekt realizowany będzie do 30.06.2022.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa VIII Nowoczesna edukacja, 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego, 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT.

logo