drukuj drukuj

Z wizytą u Królowej

W dniach 16 – 20.06.2013r. uczniowie Zana i Gimnazjum Językowego uczestniczyli w wycieczce do Londynu. Organizatorem wyjazdu  była pani Joanna Ocieczek i biuro podróży Smile Travel. Stolica Wielkiej Brytanii przywitała nas chłodem i chmurami, ale to wszystko nie przeszkadzało nam w tym, aby udać się na zwiedzanie jej najważniejszych zabytków. Zaraz po przyjeździe nasz pilot, pan Adrian, zabrał nas do Dzielnicy Westminster, a dokładniej przed pałac Buckingham, gdzie o 11.30 odbywa się zmiana warty, którą mieliśmy okazję obserwować. Kolejnymi punktami w programie naszego zwiedzania było Opactwo Westminsterskie, parlament brytyjski z Big Benem oraz dla chętnych przejażdżka London Eye. Po przerwie na obiad udaliśmy się do Galerii Narodowej. Niestety, nie udało nam się zobaczyć najbardziej znanego dzieła, jakie w swoich zbiorach posiada National Gallery, mianowicie Słonecznikow Van Gogha, gdyż aktualnie obraz został wypożyczony galerii w Amsterdamie.

Drugi dzień w Londynie rozpoczęliśmy od zwiedzania Tower of London, najlepiej zachowanego ṡredniowiecznego fortu, w którym przechowywane są klejnoty korony brytyjskiej. Następnie udaliṡmy się do Muzeum Historii Naturalnej, gdzie podziwialiśmy ogromną kolekcję minerałów i diamentów. W kolejnych salach poznaliṡmy dzieje teorii doboru naturalnego Karola Darwina i na specjalnych modelach mogliṡmy obejrzeć jak działa pamięć i poszczególne mięśnie. Wieczorem przespacerowaliśmy się dzielnicami Soho, China Town i Piccadilly Cirkus.

Trzeciego dnia w programie naszego wyjazdu było Muzeum Brytyjskie ze zbiorami etnograficznymi i archeologicznymi oraz spacer dzielnicami Notting Hill i Covent Garden. Póżnym popołudniem, nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, udaliśmy się w drogę powrotną do Polski.

Joanna Ocieczek