drukuj drukuj

XIII PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ ” CECYLIADA”

22 i 23 listopada 2014 r. na wschowskiej scenie po raz XIII zaprezentowali się wykonawcy muzyki religijnej podczas Przeglądu Piosenki Religijnej „Cecyliada” zorganizowanego przez Akcję Katolicką przy parafii św. Stanisława Bpa. Podczas tych dwóch dni na scenie zaprezentowało się 26 zespołów. Tradycyjnie wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy z rąk przedstawicieli organizatorów i sponsorów Cecyliady.

 

Po krótkim przywitaniu publiczności przez Dyrektora CKiR, oraz ks. Ziemowita Katulskiego. Prowadzący przegląd Pani Dorota Sys i Pan Michał Drobnik zaprezentowali zespoły m.in. ze Wschowy, z Szlichtyngowej, z Siedlnicy,  z Dębowej Łęki, z Długich Starych, z Lasocic,  z Leszna, z Krzemieniewa, z Gostynia, z Żagania, z Głogowa, z Poznania, z Starych Drzewiec i  z Włoszakowic.

 

Organizatorzy Przeglądu Piosenki Religijnej „Cecyliada” serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego pięknego dzieła. Słowa wdzięczności przekazują Dyrektorowi CKiR Panu Piotrowi Chałupce, oraz Zbigniewowi Iłowskiemu i Adamowi Śliwińskiemu za profesjonalne nagłośnienie, oświetlenie i obsługę sceniczną.  Urzędowi Miasta i Gminy, Starostwu Powiatowemu, oraz osobom prywatnym za wszelką pomoc w organizacji. Szczególne podziękowania kierujemy do patronów medialnych – Redakcji Gościa Niedzielnego i Portalu Ziemi Wschowskiej zw.pl.