drukuj drukuj

Wyjazd do teatru

 Dnia 17 maja 2013 r. podopieczni Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek” uczestniczyli w wyjeździe do Teatru Muzycznego w Poznaniu na spektakl „Phantom”. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Kultura, sztuka – terapia dla ciała i duszy” realizowanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek” we Wschowie w formie wspierania wykonania zadania publicznego przez Zarząd Powiatu Wschowskiego.

Phantom” – musical w dwóch aktach na podstawie powieści Gastona Lerouxa „Upiór w Operze” wywarł bardzo pozytywne wrażenie na uczestnikach projektu. Połączenie gry aktorskiej, śpiewu, muzyki granej na żywo z bajeczną scenografią i pięknymi kostiumami wywołało we wszystkich niezapomniane emocje. Zetknięcie osób niepełnosprawnych ze sztuką teatralną wpłynęło pozytywnie na wychowanie estetyczne, rozwinęło wyobraźnię artystyczną, zainteresowanie kulturą, sztuką a także uwrażliwiło na piękno.

Wyjazd wzbudził wiele pozytywnych emocji w uczestnikach o czym świadczyły rozmowy i komentarze po zakończeniu przedstawienia.

Bez aktorów i teatru bylibyśmy ubożsi o wiele doświadczeń i przeżyć”

tekst:Beata Pawłowicz