drukuj drukuj

Inauguracja roku akademickiego UTW

2 Października br. w sali Zamku Królewskiego we Wschowie Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował rok akademicki 2014/2015, w którym 205 słuchaczy weźmie udział w zajęciach. Jak co roku przewodnicząca rady słuchaczy Ewa Sworowska-Sadowska poinformowała o organizacji roku akademickiego, zachęcając do przyłączenia się.Uroczystości rozpoczął chór Fermate Live, działający przy UTW, pieśnią Gaudeamus igitur.

Zawsze kiedy słyszę ten hymn rozpoczynającego się Roku Akademickiego to łezka w oku mi się zakręca, bo przypominam sobie młode lata, ale okazuje się, że dzięki Uniwersytecie Trzeciego Wieku można ponownie przeżywać te piękne, wspaniałe chwile i to jest też ta nadzieja dla nas, ludzi w średnim wieku na przyszłość, że czekają  nas jeszcze ciekawe chwile w życiu- mówił Starosta Wschowski Marek Boryczka.

Starosta Marek Boryczka i Wicestarosta Zbigniew Semeniuk złożyli na ręce Przewodniczącej Uniwersytetu Trzeciego Wieku kwiaty oraz życzenia wytrwałości, a także gratulacje satysfakcji z wykonywanej działalności.