drukuj drukuj

Turniej przyrodniczo – historyczny

W kwietniu br. uczniowie Szkoły Podstawowej Ośrodka Szkolno – Wychowawczego we Wschowie uczestniczyli w turnieju przyrodniczo – historycznym. Turniej jest imprezą cykliczną organizowaną przez nauczycieli SOSW w Nowej Soli, na której spotyka się młodzież szkół ze Wschowy, Nowej Soli, Lubska, Szklar Górnych, Szprotawy, Zielonej Góry. Głównym celem spotkania było popularyzowanie i utrwalenie wiedzy przyrodniczej oraz historycznej Polski. Konkurs jak co roku przygotowany był na bardzo wysokim poziomie i przebiegał w przyjaznej atmosferze. Organizację turnieju podzielono na dwie części:

– część pierwsza zawierała zadania przyrodnicze, a jej hasło przewodnie   brzmiało „90 lat Lasów Państwowych”

– w części drugiej należało przedstawić prezentację multimedialną nt. „Opowiem Ci historię mojego miasta”.

Zaangażowanie w przygotowania do konkursu oraz czynny udział w nim, umożliwił uczniom:

  • utrwalenie zdobytej wiedzy przyrodniczej i historii wybranych miast,
  • kształtowanie umiejętności rozwiązywania zadań oraz swobodnego wypowiadania się na dany temat,
  • kształtowanie umiejętności przedstawienia prezentacji multimedialnej, zdobywania informacji na temat swojego miasta z różnych źródeł,
  • integrację i nawiązanie nowych kontaktów.

Uczniowie Szkoły Podstawowej ze Wschowy: Szymon Wolny, Paweł Sienkiewicz, Kacper Juszkiewicz, Wojciech Kaczmarek wykazali się ogromną wiedzą, zaliczając bezbłędnie wszystkie zadania.

Turniej miast zakończył się wręczeniem dyplomów i upominków oraz atrakcją specjalną – spacerem brzegami Odry i wizytą w Parku Krasnala.

 

Tekst: Marzena Nowak, Małgorzata Wilkosz – Olejarz