drukuj drukuj

Trwają remonty dróg powiatowych

Wiosną br. Powiat Wschowski rozpoczął remonty dróg. Prace będą prowadzone w lipcu poprzez wykonanie mikrodywaników z mieszanki mineralno – emulsyjnej na zimno typu slurry seal i obejmują drogi 1016 F (Sława – Wróblów), 1012F (Osowa Sień), 1011F (Krzepielów). W ramach tegorocznych inwestycji drogowych droga Sława – Wróblów zostanie przebudowana. Poza wykonaniem mikrodywanika będzie wybudowana także ścieżka rowerowa.

Przebudowa drogi powiatowej nr 1016F Sława – Łupice wraz z wykonaniem ścieżki rowerowej na odcinku Sława – Wróblów będzie dofinansowana w 50% ze środków pochodzących z budżetu państwa w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój.

Wykonanie niektórych etapów ścieżki rowerowej zostało sfinansowane przez dwie prywatne firmy TG NOWA i Zakłady Przetwórstwa Mięsnego „Sława” ze Sławy. Ścieżkę wykonano według dokumentacji Starostwa Powiatowego. Także firma Balcerzak i Spółka zadeklarowała w ubiegłym roku włączenie się finansowe w tą inwestycję. Jest to ważna droga z uwagi na dojeżdżających do tych zakładów przez cały rok pracowników ze Sławy.

Tegoroczny koszt prac wyniesie ok. 900 tys. zł. brutto.

Oprócz prac inwestycyjnych prowadzone są bieżące prace polegające na uzupełnianiu ubytków w drogach metodą na zimno, na gorąco i za pomocą tzw. “patchera” oraz naprawa uszkodzonych krawędzi. Koszt wszystkich bieżących napraw wyniesie ok. 150 tys. zł.

 

Ścieżka rowerowa Sława – Wróblów