drukuj drukuj

„Tradycje Świąt Bożego Narodzenia we Wschowie i Herrnhut”

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie wzięli udział w wycieczce do Herrnhut w ramach projektu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Tematem przewodnim tegorocznego wyjazdu były tradycje Świąt Bożego Narodzenia w Polsce i w Niemczech. Podczas czterodniowego pobytu nasza młodzież wraz z kolegami z Herrnhut wzięła udział w warsztatach o tematyce świątecznej – dotyczących m.in. pieczenia ciasteczek, robienia wieńców adwentowych, budowania domków kadzidełkowych, zwiedzania szopek bożonarodzeniowych. Niezwykle interesujące było wspólne wykonywanie słynnej na całym świecie Gwiazdy Hernhudzkiej, która jest symbolem tego miasta. Nasi uczniowie wzięli również udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym, podczas którego sprzedawali własnoręcznie wykonane ozdoby oraz doskonalili zwroty w języku niemieckim. Wszyscy wrócili pełni wrażeń i wspomnień,  które zostaną na lata.

Wiosną przyszłego roku to My będziemy gościć uczniów z Főrderschule Herrnhut, pokażemy im i porównamy tradycje Świąt Wielkanocnych. Zapraszamy do fotorelacji.

Źródło: SOSW we Wschowie