drukuj drukuj

Stypendium dla ucznia Staszica

Za wybitne osiągnięcia sportowe, uczeń I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie Gabriel Dziełakowski otrzymał co miesięczne stypendium ufundowane przez Radną Sejmiku Województwa Lubuskiego Panią Małgorzatę Gośniowską-Kola. Stosowne porozumienie zostało podpisane w obecności Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego oraz Dyrektora I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie Piotra Wielanda.

Gabriel Dziełakowski, potrójny Wicemistrz Polski w skoku w dal, jest uczniem trzeciej klasy liceum ogólnokształcącego o profilu mundurowym w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie, którego organem prowadzącym jest Powiat Wschowski.

Warto podkreślić, że młody sportowiec ze Wschowy jest jednym z najlepszych skoczków w dal w  Polsce. W ostatnich Mistrzostwach Polski w lekkiej Atletyce we Włocławku skoczył na odległość 6 metrów i 96 centymetrów, a jego rekord życiowy wynosi 7,09 m.

Gabrielowi serdecznie gratuluję nagrody i życzę nieustającej wytrwałości w realizacji dalszych, wielkich sportowych osiągnięć – mówi Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.