drukuj drukuj

Ratownictwo medyczne we Wschowie z nową karetką

W dniu dzisiejszym wschowska placówka otrzymała nowy ambulans przekazany przez Prezesa Nowego Szpitala we Wschowie Mirosława Sosnę, który podkreślił jak ważny jest nowoczesny sprzęt.

Dla nas jest to duże wydarzenie, gdyż dotyka tych chwil i sytuacji w życiu ludzi, które są trudne, związane z nagłym pogorszeniem stanu zdrowia i życia. My jesteśmy powołani do tego, aby to zdrowie i życie ratować. Do tego oprócz fachowej kadry, którą mamy, potrzebujemy też równie dobrych narzędzi. Dzisiaj oficjalnie oddajemy nowy specjalistyczny ambulans z pełnym wyposażeniem, który zakupiło ratownictwo medyczne w Świebodzinie do użytkowania w ramach naszego zespołu ratownictwa medycznego. Za kilka dni ten ambulans zostanie włączony do systemu i będzie pomagał na co dzień mieszkańcom Wschowy, powiatu i nie tylko, gdyż nasze zespołu czasem są dysponowane również poza granice powiatu – mówił Mirosław Sosna, Prezes Nowego Szpitala we Wschowie.

W uroczystości wzięli udział Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta, Przewodnicząca Rady Powiatu Wschowskiego Jolanta Denesiuk, przedstawiciele władz samorządowych oraz zaproszeni goście.

Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta pogratulował nabycia nowoczesnej karetki i przekazał do wyposażenia torbę medyczną. Podkreślił, że nowy ambulans zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Wschowskiego oraz będzie wspierał pracę ratowników medycznych. Ponadto zadeklarował, że Samorząd Powiatowy będzie na bieżąco angażował się w rozwój szpitala i pomoc w miarę możliwości.

Ambulans posiada nowoczesne systemy bezpieczeństwa oraz wysokiej jakości sprzęt niezbędny przy ratowaniu zdrowia i życia, m.in. w nowoczesny defibrylator, respirator, ssak oraz pompę infuzyjną.