drukuj drukuj

Program „Bezpieczna Młodość” w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie

„Bezpieczna Młodość” to program do którego aktywnie przyłączyły się szkoły średnie w powiecie wschowskim, jak również w całym województwie lubuskim. Program realizowany będzie do czerwca 2024 roku. Założeniem Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim jest prowadzenie systematycznych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa młodzieży województwa lubuskiego.

Zajęcia prowadzone są przez policjantów, specjalistów do spraw nieletnich, prewencji kryminalnej oraz dzielnicowych. Tym razem policjanci odwiedzili uczniów I Zespołu Szkół we Wschowie.

Bloki tematyczne dotyczą w pierwszej kolejności odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, omówienia zjawisk patologicznych, w tym w szczególności związanych z uzależnieniami od narkotyków, dopalaczy, alkoholu. Cyberprzestępczość, zagrożenia w ruchu drogowym, handel ludźmi pojawią się w trakcie kolejnych zajęć z naszą młodzieżą.

Mundurowi podczas każdego spotkania przypominać będą o narzędziu internetowym jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która w dobie pandemii Covid-19 może okazać się w wielu przypadkach bezpieczną formą informowania nas o miejscach wzbudzających zagrożenie w odczuciu naszych mieszkańców.

(KPP Wschowa)

Uczniowie podczas zajęć prowadzonych przez funkcjonariuszy KPP we Wschowie