drukuj drukuj

Powiatowe obchody Święta Policji Państwowej

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski oraz Wicestarosta Waldemar Starosta wzięli udział w Powiatowych obchodach Święta Policji Państwowej, które odbyły się w Klasztorze Braci Mniejszych we Wschowie.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w intencji  funkcjonariuszy, sprawowana  przez kapelana Komendy Powiatowej Policji we Wschowie o. Macieja Krzysztofa Olszewskiego.

Następnie na dziedzińcu Klasztoru odbyły się główne uroczystości. Podczas apelu awans odebrała 1 funkcjonariuszka oraz 24 funkcjonariuszy z terenu Powiatu Wschowskiego.

W swojej przemowie Starosta Wschowski Andrzej Bielawski wyraził wdzięczność i uznanie za pełne zaangażowanie w służbę na rzecz utrzymania porządku publicznego i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Powiatu Wschowskiego oraz pogratulował wszystkim awansowanym i odznaczonym funkcjonariuszom. W imieniu samorządowców podziękował również za wspólnie podejmowane działania. Panu Tomaszowi Kłosowskiemu Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji, z okazji zakończenia służby mundurowej złożył podziękowania za efektywną współpracę z samorządem powiatowym.