drukuj drukuj

Poprawiamy bezpieczeństwo mieszkańców. Rusza przebudowa przejść dla pieszych

Dzięki środkom pozyskanym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg rozpoczynamy przebudowę dwóch przejść dla pieszych na drogach powiatowych –  ul. Konradowskiej oraz ul. Kościuszki. Łącznie, na te dwa zadania pozyskaliśmy blisko 100 000,00 zł – informuje Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

W Starostwie Powiatowym we Wschowie odbyła się rada budowy, w której udział wzięli m.in. Starosta Wschowski Andrzej Bielawski,  wykonawca inwestycji oraz inspektor nadzoru budowlanego. Podczas spotkania omówiono i zatwierdzono harmonogram robót. W spotkaniu uczestniczył także dyrektor pobliskiego I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica Piotr Wieland, który wniósł wiele cennych uwag do projektu zmiany organizacji ruchu.

Nowo powstałe przejścia dla pieszych spełnią wszystkie normy bezpieczeństwa. Wyniesiona jezdnia wpłynie na prędkość jazdy zbliżających się do przejścia pojazdów i ułatwi przemieszczanie się  osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi, w tym uczniom mieszczącego się przy ul. Kościuszki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.  Wykonane zostanie nowe oznakowanie pionowe i poziome, przebudowany zostanie chodnik, będący dojściem do przejścia.

Ulice Kościuszki i Konradowska to jedne z bardziej ruchliwych miejsc we Wschowie. W ramach zadania zamontowany zostanie system bezpieczeństwa ruchu drogowego w postaci aktywnego podświetlania znaku drogowego D-6 wraz z doświetleniem wyniesionego przejścia dla pieszych, wyposażony w pulsacyjny sygnalizator LED, automatyczny system wykrywania pieszego oraz  podświetlenie lica znaku w trybie nocnym i  tryb czuwania w przypadku braku ruchu pieszych. Poprawa bezpieczeństwa na drogach w Powiecie Wschowskim jest dla nas priorytetowa – mówi Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

Całkowity koszt przebudowy przejść to blisko 160 000,00. Wykonawcą inwestycji jest firma AS Adam Szewczuk z Przecławia. Roboty budowlane rozpoczną się w połowie marca.

Z uwagi na prowadzone prace  mieszkańcy mogą spodziewać się utrudnień komunikacyjnych. Wszystkich kierowców i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.