drukuj drukuj

Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Na terenie Powiatu Wschowskiego – wzorem lat ubiegłych – organizowany będzie Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Turniej BRD adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i  gimnazjalnych.

Poprzez „Turniej” popularyzuje się wśród dzieci i młodzieży, zasady i przepisy ruchu drogowego, kształtuje się nawyki właściwego zachowania się na drodze, uczy się podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz popularyzuje się rower, jako środek transportu. Turniej spełnia dużą rolę wychowawczą, stanowiąc doskonałe uzupełnienie prowadzonego na wszystkich etapach kształcenia uczniów – wychowania komunikacyjnego.

 

W dniu 28 lutego br. odbyło się posiedzenie Komitetu organizującego wymieniony „Turniej” na administrowanym terenie. W bieżącym roku szkolnym  Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatu odbędzie się w dniu 7 maja 2014 roku, natomiast termin rezerwowy jest przeznaczony na 14 maja 2014r., w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej, przy ulicy Daszyńskiego 16. Zwycięskie drużyny finału powiatowego, będą reprezentowały Powiat Wschowski w finale wojewódzkim „Turnieju”.

 

Współorganizatorami konkursu są:

 

  Starosta Wschowski,

– Urzędy Miast i Gmin z terenu Powiatu,

– Komenda Powiatowa Policji we Wschowie,

– Lokalni Przedsiębiorcy