drukuj drukuj

Obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku, podobnie jak w roku poprzednim, z uwagi na panującą epidemię świętowanie obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, nie mogły odbywać się w tradycyjnej, znanej nam dotychczas formie. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną i ograniczenia dotyczące m.in. gromadzenia się, uroczystości w Powiecie Wschowskim miały charakter symboliczny.

O godz. 12.00 w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika odbyła się Msza Św. podczas której w intencji Ojczyzny modlili się m.in. Poseł na Sejm RP Pan Marek Ast, Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, Członkowie Zarządu Powiatu Wschowskiego Tomasz Urbański oraz Wojciech Szadel, radny Powiatu Wschowskiego Wojciech Kuryłło, burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak,  Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie bryg. Krzysztof Piasecki, Komendant Powiatowy Policji we Wschowie nadkom. Tomasz Szuda, Prezes Oddziału Związku Piłsudczyków RP Królewska Wschowa Jan Pabierowski oraz dyrektorzy szkół Piotr Wieland i Jakub Ślipko.  W uroczystości wzięli udział również uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie.

Po Mszy Św. złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Podobne uroczystości odbyły się w Sławie oraz Szlichtyngowej. Udział w nich wzięli Pan Waldemar Starosta Wicestarosta Wschowski oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Wschowskiego Pani Jolanta Denesiuk i Radna Powiatu Wschowskiego Pani Halina Szuman.