drukuj drukuj

Niepełnosprawni mieszkańcy Powiatu Wschowskiego otrzymali wsparcie

Podczas spotkania z Andrzejem Gonią, Dyrektorem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Zielonej Górze w październiku zeszłego roku, w czasie którego podpisano m.in. umowę na dofinansowanie zakupu autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych na potrzeby SOSW we Wschowie, Starosta Wschowski Andrzej Bielawski wraz z Wicestarostą Waldemarem Starostą uzgodnili warunki dofinansowania pomocy dla niepełnosprawnych mieszkańców Powiatu Wschowskiego. W sumie do niepełnosprawnych uczniów SOSW i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wschowie trafiła pomoc za niebagatelną sumę blisko 100 tysięcy złotych.

W ostatnim czasie uczniowie SOSW otrzymali m.in. środki ochrony osobistej, termometry bezdotykowe, urządzenia podnoszące bezpieczeństwo sanitarne, tekstylia (pościele i ręczniki), materace oraz paczki żywnościowe. Szkoła wzbogaciła sie o ozonator, który w obecnym pandemicznym czasie  zadba o oczyszczenie powietrza w pomieszczeniach, dwa odkurzacze piorące oraz wyparzarkę do naczyń. Do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego trafiły środki o łącznej wartości 39 003,72 zł.

W ramach programu zrealizowana została również pomoc w zakresie paczek profilaktyczno-medycznych dla osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Wschowskiego, zawierających pulsoksymetr, termometr elektroniczny, maseczki jednorazowe, antybakteryjny spray do powierzchni oraz mydło antybakteryjne.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom oraz petentom obsługiwanym w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie zostały zakupione bezdotykowe stacje do dezynfekcji rąk, oczyszczacz powietrza oraz płyny do dezynfekcji oraz maseczki.

Wszystkie sprzęty zostały zakupione w ramach  programu pn. ,,Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”, finansowanego ze środków PFRON.

Z upoważnienia Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego rozdysponowaniem pomocy zajęli się pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.