drukuj drukuj

NAUCZYCIELKA Z „ZANA” SZKOLI NAUCZYCIELI W GDAŃSKU I POZNANIU

W dniach 15-17 listopada 2019 r. w Gdańsku odbywała się Ogólnopolska Konferencja „Digitalnie i Analogowo. Nowe trendy w edukacji”, która została zorganizowana przez IX Liceum Ogólnokształcące i Szkołę Podstawową nr 27 w Gdańsku pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta.

Uczestniczyli w niej dyrektorzy i nauczyciele z całej Polski, którzy kierują się zasadą, że „Dobry nauczyciel to taki, który uczy się przez całe życie”. Jedną z uczestniczek konferencji, a zarazem prelegentką była nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie Pani Agata Karolczyk-Kozyra, która dwukrotnie poprowadziła warsztaty z nauczania metodami aktywizującymi pod hasłem „Rozgrzewka, jak rozpocząć zajęcia w atrakcyjny sposób”.

Tym samym podzieliła się z innymi swoimi pomysłami na ciekawe lekcje. Odbywające się przez trzy dni prelekcje i warsztaty dotyczyły nowych trendów w edukacji. Można było nie tylko wysłuchać tego, czym dzielili się inni nauczyciele edukatorzy, ale też zobaczyć, poznać i sprawdzić najnowsze technologie wykorzystywane w dydaktyce. Znalezienie się w gronie prelegentów to niewątpliwie wielkie wyróżnienie i zaszczyt, ponieważ wśród osób, które opowiadały o swojej pracy byli między innymi laureaci i finaliści ogólnopolskiego konkursu „Nauczyciel Roku”, „Wielkopolski Nauczyciel Roku 2019”, członkowie elitarnej grupy „SUPERBELFRZY”, autorzy blogów dydaktycznych.

Udział w konferencji to nie tylko moc wrażeń, ale też mnóstwo inspiracji i ciekawe wyzwanie, które będzie kontynuowane, ponieważ już w najbliższą sobotę nauczycielka z „Zana” będzie szkolić polonistów w Poznaniu podczas warsztatów „Chcę Wam pokazać jak…”. Tym razem temat będzie dotyczył wykorzystywania narzędzi coachingowych podczas lekcji języka polskiego.