drukuj drukuj

Lubuska Gala Taneczna w Śmieszkowie

10 maja 2017 roku w Śmieszkowie rozegrano eliminacje powiatowe Lubuskiej Gali Tanecznej, realizowanej w ramach Programu Promocji Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2017. Wzięło w nich udział 10 zespołów z terenu Powiatu Wschowskiego. Rywalizowały grupy taneczne ze Sławy, Śmieszkowa, Krzepielowa, Ciosańca, Łysin oraz Wschowy, które zaprezentowały wcześniej przygotowane pokazy taneczne.

Po dłuższych obradach jury postanowiła nominować do finału wojewódzkiego: w kategorii wiekowej 13-16 lat grupę „Magic 5” z Gimnazjum nr 2 we Wschowie oraz w kategorii wiekowej do 12 lat Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca w Krzepielowie. Przyznano również nagrody finansowe, ufundowane przez Burmistrza Sławy w wysokości 500 zł dla grupy „Magic 5” ze Wschowy, nagrodę w wysokości 300,00 zł otrzymał Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca w Krzepielowie, nagrodę 200,00 zł otrzymała „Grupa My” ze stowarzyszenia „Przy szkole” w Łysinach. Ponadto wszystkie zespoły otrzymały dyplomy uczestnictwa oraz słodycze ufundowane przez Zarząd Powiatu Wschowskiego.

Wyróżnienia otrzymała grupa taneczna „Śmieszki” oraz grupa taneczna „Zuzie” działające w Domu Kultury w Śmieszkowie, Mała Grupa Taneczna I i Mała Grupa Taneczna II – obie działające przy Szkole Podstawowej w Łysinach, Formacja taneczna „TUTU” z Domu Kultury w Sławie, zespół „Małe kroczki” oraz „Iluzja” z Domu Kultury w Ciosańcu.

W dniach od 8 do 9 czerwca 2017 w Żarach zostanie rozegrany finał wojewódzki, w którym wystąpią „Magic 5” z Gimnazjum nr 2 we Wschowie i Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca w Krzepielowie.

Źródło: UM  w Sławie