drukuj drukuj

Wirtualne Muzeum Ziemi Wschowskiej

Data i godzina
16 grudnia 2021, (czwartek) - 31 grudnia 2022, (sobota) godzina 00:00

Opis wydarzenia

Muzeum Ziemi Wschowskiej informuje

Dzięki platformie mieszkańcy miasta, przyszli turyści oraz wszyscy zainteresowani otrzymają możliwość zwiedzenia sal ekspozycyjnych w naszych siedzibach przy placu Farnym 3 oraz placu Zamkowym 2.

Pomysł stworzenia wirtualnej wersji muzeum to także jedna z prób wyjścia naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Oprócz samych pomieszczeń wystawienniczych muzeum zwiedzającym zaprezentowane zostaną wizerunki najważniejszych eksponatów znajdujących się w zbiorach MZW, również tych znajdujących się w magazynach. W przyszłości uruchomiony zostanie również wirtualny spacer po Lapidarium Rzeźby Nagrobnej, które jest wyłączone z ruchu turystycznego na okres jesienno-zimowy.

Dzięki temu możliwość zwiedzania tego cennego wschowskiego zabytku dostępna będzie przez cały rok.

W drugim kwartale 2022 r. wirtualne muzeum udostępni historykom najstarsze dokumenty znajdujące się w zbiorach MZW, w tym starodruki, archiwalia i księgi metrykalne, które pozwolą na zdalne prowadzenie badań genealogicznych.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej www. muzeum.wschowa.pl, profilu na Facebooku oraz na kanale YouTube, gdzie 16 grudnia br. punktualnie o godz. 12.00 pojawi się adres strony internetowej wirtualnego muzeum.

Już teraz serdecznie zapraszamy do wirtualnego zwiedzania muzeum!