drukuj drukuj

Noc Muzeów we Wschowie

Data i godzina
19 września 2020, (sobota) godzina 13:00

Opis wydarzenia

W najbliższa sobotę, 19 września br., zapraszamy do Muzeum Ziemi Wschowskiej przy pl. Farnym 3 na Noc Muzeów, która w tym roku połączona jest z Europejskimi Dniami Dziedzictwa. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem „Moja droga do Wschowy” i bezpośrednio nawiązują do idei EDD 2020: „Moja droga”.

Na godz. 20.30 zaplanowana jest na projekcja filmów historycznych oraz premierowy pokaz reportażu zrealizowanego dla MZW przez Telewizję Master, w którym mieszkańcy Wschowy, ci znani i mniej znani, opowiadają o swojej drodze i swoich związkach z naszym miastem.

W programie wydarzenia znalazły się także warsztaty dla dzieci i dorosłych, prelekcje historyczne oraz zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny.

Na warsztaty rodzinne pn. „Nasza droga do Wschowy” zapraszamy dzieci wraz z dorosłymi opiekunami od 14.00 do 15.00 lub od 19.00 do 20.00. Tegoroczny temat Europejskich Dni Dziedzictwa „Moja droga” sprzyja zadawaniu pytań o to, jak historia determinuje ludzkie losy, co sprawia, że jakieś miejsce na Ziemi staje się naszym domem.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Zapisy przyjmujemy mailowo: edukacja.muzeum.wschowa@gmail.com lub telefonicznie: 65 540 16 40 wew. 23.

W związku z sytuacją epidemiczną zwracamy się z prośbą o przestrzeganie zaleceń sanitarnych związanych z COVID-19.

Szczegółowy program prezentujemy poniżej. Serdecznie zapraszamy!