drukuj drukuj

IV Parafiada Myśliwska w Tarnowie Jeziernym

W sobotę 22 lipca 2013 r. w Tarnowie Jeziernym odbyła się czwarta już Parafiada Myśliwska. W wydarzeniu tym uczestniczyli Łowczy Okręgowej Rady Łowieckiej Zdzisław Rutkiewicz, samorządowcy Powiatu Wschowskiego i Gminy Sława, myśliwi sąsiednich kół łowieckich oraz mieszkańcy i wczasowicze wypoczywający na terenie okolicznych miejscowości.

Parafiadę rozpoczęto przemarszem przybyłych myśliwych i uroczystą Mszą Św. w Kościele pw. św. Huberta. Podczas festynu przygotowano wiele atrakcyjnych konkursów oraz zabaw zarówno dla najmłodszych jaki starszych uczestników festynu. Odbyły się konkursy dotyczące m.in. legendy o św. Hubercie, przyrody i gwary myśliwskiej oraz polowanie na rogacza.  Natomiast wieczorem była biesiada i zabawa taneczna.

Parafiada jest imprezą cykliczną, która ma na celu przede wszystkim integrację myśliwych kół łowieckich, okolicznych mieszkańców i osoby wypoczywające na terenie Powiatu Wschowskiego oraz propagowanie tradycji i kultury łowieckiej. Festyn zorganizowali  Rada Sołecka Tarnowa Jeziernego, Parafia Rzymskokatolicka Św. Michała Archanioła w Sławie, Koło Łowieckie „Ryś” ze Sławy oraz OSP Tarnów Jezierny. Organizację imprezy wsparł także Powiat Wschowski.