drukuj drukuj

ERASMUS DAY

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek” we Wschowie w dniu 11 października 2019 r. zorganizował ERASMUS DAY. Impreza odbyła się w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej we Wschowie.

#ErasmusDays jest inicjatywą mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+.

Przez 3 dni, od 10 do 12 października 2019 roku, na terenie całego świata (!) zorganizowano spotkania, wystawy oraz debaty, w trakcie których można było posłuchać (lub samemu opowiedzieć) o efektach projektów Erasmus+.

W trakcie wydarzenia każdy mógł bliżej zapoznać się z praktyczną stroną funkcjonowania Programu Erasmus+, odkryć kolejne obszary aktywności znajdujące się w szerokim spektrum jego oddziaływania.

#ErasmusDays to doskonała okazja do przekonania się jak za pomocą środków pochodzących z Programu można kreować szereg inicjatyw kształtujących nowe możliwości rozwojowe i edukacyjne zarówno w społeczności lokalnej czy zawodowej, jak i międzynarodowej.

Podczas spotkania w WTZ oprócz przekazania informacji na temat programu Erasmus + zorganizowano warsztaty kulinarne – potrawy kuchni angielskiej – śniadanie w stylu angielskim – przygotowano: fasolkę w sosie pomidorowym, jajka sadzone, boczek smażony, kiełbaski pieczone, pieczarki smażone, grzanki, które zostały podane do degustacji wszystkim zaproszonym gościom i uczestnikom. Ponadto przeprowadzono wspólną naukę języka angielskiego oraz quiz z wiedzy na temat kultury, sztuki Wielkiej Brytanii, języka angielskiego oraz Unii Europejskiej. Na zakończenie zaproszono wszystkich do obejrzenia występów gwiazd angielskiej sceny muzycznej i aktorsko – kabaretowej w wykonaniu uczestników WTZ.

W imprezie udział wzięli uczestnicy WTZ, ich rodziny, znajomi, Przedstawiciele PCPR oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek”

Dzięki tej akcji program Erasmus + i jego założenia dotarły do szerszej liczby osób.

Źródło:WTZ

erasmus

logo