drukuj drukuj

Baza noclegowa dla uchodźców z Ukrainy w I LO

W ścisłej współpracy z Wojewodą Lubuskim Panem Władysławem Dajczakiem, Starosta Wschowski Andrzej Bielawski utworzył bazę noclegową dla uciekających przez wojną obywateli Ukrainy.

W sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie powstało 70 miejsc noclegowych. W razie potrzeby jesteśmy w stanie zapewnić dodatkowe miejsca. Tymczasowe schronienie znajdą tam uchodźcy, którzy trafią do Powiatu Wschowskiego, następnie osoby te zostaną zakwaterowane w poszczególnych gminach. Jesteśmy gotowi do udzielenia pomocy i bezpiecznego schronienia pierwszym potrzebującym – informuje Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

W przygotowanie bazy noclegowej zaangażowali się Pani Dyrektor szkoły, nauczyciele wychowania fizycznego oraz uczniowie, którym bardzo dziękuję za sprawne działanie. Dziękuję również druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej we Wschowie oraz druhom z Osowej Sieni za wsparcie przy rozładunku łóżek polowych dostarczonych z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych – mówi Starosta Wschowski.