drukuj drukuj

I Zespół Szkół w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia

16 grudnia 2015 roku w Nowej Soli odbył się XXIV etap rejonowej Ogólnopolskiej Olimpiady PCK . I Zespół Szkół reprezentowały dwie uczennice: Weronika Brzechwa z klasy II TE i Sylwia Nowacka z klasy III TŻ. Obie uczennice w etapie szkolnym uzyskały największą ilość punktów i wspólnie przeprowadziły akcję sportową w szkole zachęcającą uczniów do aktywnego wypoczynku. Pomysł zajęć sportowych to wspólna inicjatywa Sylwii, Weroniki i opiekuna szkolnego kółka PCK pani Agaty Dziekańskiej. Podziękowania należą się również panu Maciejowi Aleksandrowiczowi za pomoc przy sprzęcie elektronicznym, uczniowi Mirkowi Kościółce z klasy III TI za stworzenie filmiku, uczniom klasy II TEŻ i II TM za udział w ćwiczeniach oraz dyrektorowi I Zespołu Szkół panu Damianowi Janowiczowi za duchowe wsparcie i pozytywną energię w ten grudniowy dzień.

W etapie rejonowym każdy z uczestników rozwiązywał test wyboru składający się z 30 pytań, poziom wiedzy uczniów z naszego regionu był tak wyrównany, że aż pięć osób uzyskało taki sam wynik i musiały napisać dogrywkę.

Sylwia Nowacka z I Zespołu Szkół zdobyła I miejsce w rejonowym etapie Olimpiady PCK i przeszła do etapu Okręgowego, który odbędzie się w Zielonej Górze najprawdopodobniej w marcu 2016 roku. Weronika Brzechwa zajęła czwarte miejsce. Uczennice wykazały się nie tylko znajomością wiedzy teoretycznej, ale także pomysłowością, sumiennością i bardzo dobrą organizacją. Obie uczennice są dumą dla naszej szkoły i godnie reprezentowały I Zespól Szkół.

Źródło: I Zespół Szkół we Wschowie