drukuj drukuj

Zajęcia wakacyjne

W pierwszym tygodniu lipca na terenie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej we Wschowie odbyła się kolejna edycja zajęć wakacyjnych pt. „ Przechytrzyć nudę”. Jak co roku w zajęciach wzięły udział dzieci objęte pomocą naszej placówki, jak i dzieci modelujące zachowania. W ramach realizowanej profilaktyki dajemy możliwość dzieciom do zagospodarowania czasu wolnego -bezpiecznego , kreatywnego , wolnego od uzależnień.  

Wspieranie postaw twórczych i prospołecznych, rozwijanie osobowości uczniów, kształtowanie umiejętności współpracy w grupie. To tylko część celów i działań skierowanych   do dzieci w ramach zajęć „ Przechytrzyć nudę”. Jednak naszym głównym celem było, aby zachęcić uczniów do podejmowania wszelkich działań, które przyczyniają się do zwiększenia ich potencjału twórczego, dzięki czemu będą potrafili zorganizować sobie czas wolny nie tylko w oparciu o tablet czy komputer.

Specjaliści prowadzący zajęcia proponowali dzieciom udział w różnorodnych ćwiczeniach, działaniach, rozwijających nie tylko inwencję twórczą, kreatywność, uzdolnienia plastyczne, ale także rozwijających zdolności społeczne. Zajęcia były dostosowane do poziomu aktywności dzieci, ich  samopoczucia oraz chęci uczestnictwa w proponowanych ćwiczeniach, zabawach.

Dzieci codziennie mogły liczyć na nowe wyzwania – zaczynając od gier i zabaw na świeżym powietrzu po: pająki z kreatywnych drucików, kamiennych kosmitów jak i poszukiwanie skarbu i podchody. Uwiecznieniem naszych zajęć było spełnienie marzenia Olafa o śniegu w lecie (bo wierzymy, że marzenia się spełniają), choć jak podejrzewamy sprowadziliśmy ochłodzenie

Projekt „Przechytrzyć nudę” współfinansowany był przez Gminę Wschowa na mocy porozumienia o współpracy z dnia 11.06.2019.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

Koordynator projektu – mgr Anika Szlemp- Jasiak

Prowadzący zajęcia – mgr Anna Huzar, mgr Alicja Swat, mgr Iwona Lasota – Bartkowiak, mgr Magdalena Józefiak – Mieżowiec.

Chętnych na kolejne edycje zajęć „Przechytrzyć nudę” jak i innych zajęć dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną we Wschowie zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej lub naszego profilu na Facebooku.

Źródło: PPP Wschowa