drukuj drukuj

XVIII Powiatowa Olimpiada Radości

1 czerwca 2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Wschowie odbyła się XVII Powiatowa Olimpiada Radości pt. „Laptop, tablet ni komórka nie zastąpią Ci podwórka!”. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Starosta Powiatu Wschowskiego Marek Boryczka i Wicestarosta Powiatu Wschowskiego Wojciech Kuryłło.

Powiatowa Olimpiada radości to cykliczna impreza, która związana jest z obchodami Dnia Dziecka. Dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie wkładają wiele wysiłku w to, aby ten szczególny dzień dla ich podopiecznych przebiegał w radosnej atmosferze. Ważnym elementem każdej Olimpiady Radości jest hasło, które ma na celu wskazanie pewnego problemu, z jakim borykają się młodzi ludzi.

Dla dzieci i młodzieży przygotowano wiele atrakcji, występowała grupa z Państwowej Szkoły Muzycznej, sekcja akrobatyczna działająca przy klubie WULKS „Korona” Wschowa, odbył się także pokaz i nauka udzielania pierwszej pomocy przez ratowników z WOPR Sława.

Inicjatywa została dofinansowana ze środków Powiatu Wschowskiego w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych na rok 2017.