drukuj drukuj

XVII Powiatowa Olimpiada Radości

30 maja 2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Wschowie odbyła się XVII Powiatowa Olimpiada Radości  pt. ,,Z kim, jak nie z nami. Kiedy, jak nie teraz. Gdzie, jak nie tu”. Dyrektor SOSW we Wschowie Andrzej Waldman witając uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości, podzielił się ze wszystkimi dobrą wiadomością, jak mówił dyrektor, jest to swoisty prezent dla uczestników olimpiady. Otóż 29 maja br. na Mistrzostwach Polski w turnieju BRD Szkoła Podstawowa i Gimnazjum z SOSW zdobyli po raz kolejny złote medale.
- Wschowa po raz kolejny jest niepokonana - mówił Dyrektor Andrzej Waldman.
Części oficjalnej towarzyszyło też wręczenie dyplomów sponsorom i osobom, które przyczyniły się do organizacji Powiatowej Olimpiady Radości.
- To wyjątkowy dzień, bo olimpiada dla dzieci i młodzieży stała się pełnoletnia - mówił Wicestarosta Powiatu Wschowskiego Wojciech Kuryłło.

Po części oficjalnej dla uczestników olimpiady wystąpili Grzegorz Kaliciński i Kacper Kozyra wykonując jeden z popularnych utworów muzycznych. Nie mogło zabraknąć Zespołu Perkusyjnego z Państwowej Szkoły Muzycznej we Wschowie. Olimpiadzie towarzyszyło mnóstwo atrakcji, dzieci i młodzież wzięła udział w zabawach i grach, specjalnie przygotowanych na ten dzień.

Inicjatywa została dofinansowana ze środków Powiatu Wschowskiego w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych na rok 2018.

https://www.youtube.com/watch?v=XFwZOR47Eyc

https://www.youtube.com/watch?v=U2ivRT6p9Oc

https://www.youtube.com/watch?v=Pp6z9WM14C0

https://www.youtube.com/watch?v=tsaPV3SdKxk

olimpiada