drukuj drukuj

XIII Ogólnopolski Festiwal Las, Woda & Blues

Po raz trzynasty na ośrodku „Wratislavia” w Radzyniu rozbrzmiał Ogólnopolski Festiwal Bluesowy Las, Woda & Blues, który przyciągnął rzesze fanów bluesa z całego kraju. Wystąpiło kilkunastu wokalistów, kapel i prawdziwych gwiazd bluesowej estrady.

Co prawda bluesowe granie rozpoczęło się już w środę, jednak właśnie w piątek o 17:00 uroczyście otwarto 13 edycję festiwalu bluesowego. Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła, Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta oraz organizatorzy Dorota i Jacek Łapińscy najpierw wręczyli nagrody dla laureatów przeglądu konkursowego kapel.

Do konkursu kapel organizowanego w ramach Festiwalu Las Woda&Blues zgłosiło się pięć zespołów. Jury zdecydowało przyznać główną nagrodę kapeli Second Line Blues Band z Wrocławia, a wyróżnienie za najlepszy wokal trafiło do wokalistki zespołu VW Projekt. Nagrodę publiczności zgarnął również zespół Second Line Blues Band.

Tradycyjnie na Nowym Rynku w Sławie odbył się Zlot Garbusów, gdzie przyjechało kilkadziesiąt zabytkowych pojazdów, a Aleja Gwiazd Bluesa zyskała nowy odcisk dłoni. Kolejną gwiazdą jest Benedykt Kunicki, twórca Jimiway Blues Festiwal.

Inicjatywa została dofinansowana ze środków Powiatu Wschowskiego w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych na rok 2019 z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.