drukuj drukuj

X-lecie Koła PZN we Wschowie oraz święto Dnia Białej Laski

5 czerwca 2017 roku w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego we Wschowie odbył się Jubileusz X-lecia Koła Polskiego Związku Niewidomych we Wschowie oraz święto Dnia Białej Laski, który co roku przypada w październiku.

Wschowskie Koło Polskiego Związku Niewidomych powstało na terenie Powiatu Wschowskiego w kwietniu 2007 roku. Do tego roku Koło funkcjonowało w ramach okręgu nowosolskiego. Wczoraj uroczyście obchodzono Jubileusz Koła, które na co dzień funkcjonuje w budynku po Gimnazjum nr 1 przy ul. Kopernika 7 we Wschowie. Prezesem jest Pani Zofia Adamska.

Starosta Powiatu Wschowskiego Marek Boryczka wraz z Wicestarostą Powiatu Wschowskiego Wojciechem Kuryłło złożyli na ręce pani Prezes najserdeczniejsze gratulacje dla wszystkich osób niewidomych i niedowidzących z terenu Powiatu Wschowskiego. Podkreślając przy tym potrzebę zwrócenia większej uwagi na fakt, iż wśród nas żyją ludzie, dla których codzienność to pokonywanie barier często nie zauważalnych przez osoby widzące. Zapewniając, iż Powiat Wschowski działa na rzecz znoszenia barier społecznych oraz inicjowania działań służących aktywizacji osób niepełnosprawnych.

Podczas uroczystości zaprezentowały się przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 3 „Wesoła Trójeczka” we Wschowie.