e-mail: powiat@wschowa.com.pl

V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”

Print Friendly, PDF & Email

W dniu 17 maja 2019 roku na stadionie miejskim we Wschowie odbył się V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera „Bliżej Autyzmu” oraz Przedszkole Specjalne nr 6 „Kraina Tęczy”. Powiat Wschowski reprezentował Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

Po oficjalnym rozpoczęciu przedstawiciele władz samorządowych, partnerzy imprezy oraz dyrektorzy przedszkoli, pokonali krótki dystans z płomieniem olimpijskim. Na honorowym miejscu ogień i flagę ustawiły dzieci z przedszkola „Kraina Tęczy”.

Przed biegami przeprowadzono rozgrzewkę. Na stadionie biegały przedszkolaki z siedmiu przedszkoli: Happyland, Kraina Tęczy, Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek, Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Słoneczko, Słoneczne Przedszkole, Wesoła Trójeczka, Złota Rybka u Dula.

Biegi rozegrane na stadionie przyniosły wiele emocji. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal.  A zwycięzcy biegów którzy zajęli miejsca na podium w trzech kategoriach: czterolatków na dystansie 60 metrów, pięciolatków na dystansie 80 metrów i sześciolatków na dystansie 100 metrów otrzymali medale złote, srebrne i brązowe.

Drużynowo Puchar Przewodni Starosty Wschowskiego zdobyło Przedszkole Sióstr Salezjanek we Wschowie.

Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

Inicjatywa została dofinansowana ze środków Powiatu Wschowskiego w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych na rok 2019.

Wszystkim przedszkolakom gratulujemy wyników.