drukuj drukuj

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego we Wschowie w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego i Olimpiady Historycznej

19 grudnia 2012 roku w Zielonej Górze odbyły się eliminacje etapu rejonowego XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej i  VI Olimpiady Tematycznej Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej. I Liceum Ogólnokształcące  im. Tomasza Zana we Wschowie reprezentowała trójka uczniów: Filip Czarnota, Michał Majer i Jacek Firlej. Czworo gimnazjalistów  – Agnieszka Palicka, Martyna Małkus, Zuzanna Grabka i Krzysztof Sobczuk – reprezentowało Gimnazjum Językowe we Wschowie. Aby uzyskać przepustkę do etapu wojewódzkiego w olimpiadzie należało uzyskać wynik powyżej 60 %. Ilość tą uzyskało jedenastu uczestników, w tym wszyscy trzej przedstawiciele naszego liceum, którzy 20 marca będą zmagać się w finale wojewódzkim. Filip Czarnota uzyskał najwyższy wynik w całym województwie lubuskim. Jeśli chodzi o gimnazjalistów  to do finału wojewódzkiego konkursu zakwalifikował się Krzysztof Sobczuk – uczeń klasy II. Spośród gimnazjalistów województwa lubuskiego do zawodów III stopnia (wojewódzkich) zakwalifikowało się tylko 7 uczniów.

5 i 10 stycznia 2013 na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyły się eliminacje okręgowe XXXIX Olimpiady Historycznej, na których dobrze zaprezentowali się licealiści ze Wschowy. I LO reprezentowali: Filip Czarnota, Norbert Czechowski i Michał Majer. Do eliminacji ustnych zakwalifikowali się Norbert Czechowski (osiągnął maksymalną ilość punktów za pracę pisemną na temat Idee uniwersalistyczne w średniowiecznej Europie) i Filip Czarnota. Obaj licealiści ze Wschowy uzyskali dobre i bardzo dobre wyniki w eliminacjach ustnych. Norbert Czechowski w eliminacjach II stopnia Olimpiady uzyskał 92 punkty (IV lokata).