drukuj drukuj

Sukces uczennicy I Zespołu Szkół we Wschowie w tegorocznym międzyszkolnym konkursie fryzjerskim

28 listopada br. w Zespole Szkół Ochrony Środowiska w Lesznie odbył się III Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski. Jak co roku uczennice klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczące się w zawodzie fryzjer reprezentowały I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica. W tym roku przyszłe fryzjerki i przyszli fryzjerzy z Leszna, Wschowy, Rawicza i Śremu rywalizowali w konkurencji pt.”Historyczny Salon Fryzur”.

Uczestnicy konkursu mieli do wyboru fryzury z epok historycznych oraz fryzury XX wieku do lat 60-tych. Uczniowie rywalizowali ze sobą w trzech konkurencjach, osobno oceniano fryzury XX wieku, fryzury średniowiecza i fryzury z czasów nowożytnych.

I Zespół Szkół we Wschowie reprezentowały trzy fryzjerki i trzy modelki. Wszystkie uczennice ze Wschowy zdecydowały się zaprezentować swój talent w uczesaniach z lat 50/60 XX wieku. Katarzyna Kamola z klasy II B ZSZ czesała Oktawię Baran z klasy II B,

Dominika Szubart z klasy II A czesała Alicję Ćwik z klasy II C,

Marika Brychcy z klasy III A czesała Joannę Jabłońską z klasy II B.

Ocenie podlegała estetyka czyli czystość wykonania fryzury, stopień trudności i wrażenie ogólne. Poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy, pomysłowość i  fantazja nie ma tu granic. Fryzury to czasami misternie zaplecione i wykonane z niezwykłą precyzją arcydzieła na głowie, do tego wszystkiego dochodzi perfekcyjny makijaż, odpowiedni ubiór i  akcesoria.

Kasia Kamola zaprezentowała uczesanie, które komisja wyróżniła III miejscem. Kasia uczy się zawodu w salonie fryzjerskim u pani Anny Świderskiej.

Myślę, że dla wszystkich uczestników i miłośników fryzjerstwa takie spotkanie było świetną okazją do wymiany doświadczeń, integracji i zapoznania się z nowinkami w dziedzinie stylizacji włosów.

 

tekst: I Zespół Szkół we Wschowie