drukuj drukuj

„Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Wschowie

Od kilku lat prowadzimy w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej we Wschowie zajęcia rozwijające umiejętności wychowawcze - „Szkołę dla Rodziców i Wychowawców.” W zajęciach może wziąć udział każdy, kto chce wzmocnić swoje kompetencje wychowawcze jako rodzic lub wychowawca. Prowadzone ćwiczenia pozwalają na pogłębienie samoświadomości i refleksji na temat skuteczności określonych metod wychowawczych, sposobów komunikowania się oraz budowanie prawidłowych relacji rodzinnych. Doceniając ogromną rolę rodziców w kształtowaniu osobowości i wyborów dokonywanych przez dzieci, zmierzamy do tego, żeby „najlepszym miejscem pod słońcem był dom, w którym rodzice potrafią zrozumieć, że każdy moment i każde doświadczenie mają swój udział w kształtowaniu umysłu i charakteru dziecka.”

Kolejna edycja „Szkoły dla rodziców i wychowawców” odbyła się w terminie od 02.11.2017 r. do 12.12.2017 r., prowadzona przez pracowników naszej poradni – psycholog P. Aleksandrę Rodziewicz i pedagog P. Alicję Swat.

Kurs ukończyło siedmioro rodziców, pragnących doskonalenia swych umiejętności w roli rodzica. Grupa rodziców charakteryzowała się dużą aktywnością w trakcie prowadzonych zajęć oraz otwartością na proponowane metody i sposoby oddziaływań wychowawczych.

Zapraszamy zainteresowanych rodziców do udziału w kolejnych edycjach „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców” poprzez zgłoszenie w sekretariacie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej we Wschowie ul. Zacisze 1 lub telefoniczne pod numerem 65 540 20 30. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

mgr Aleksandra Rodziewicz

mgr Alicja Swat