drukuj drukuj

Sukcesy wschowskich pływaków z SOSW

27 marca 2019 roku odbył się XXIV Lubuski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych w Gubinie –  w którym brali udział zawodnicy klubu „Błyskawica” Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie. Szkołę reprezentowali: Agata Myszona, Roksana Borczyk, Paweł Sienkiewicz, Krzysztof Turowski, Krystian Zapała i Michał Kowalczykowski. Zdobyli wszystkie kolory medali: 1złoto, 4srebra i 5brązowych. Z pełnym zaangażowaniem przygotowywali się do zawodów na zajęciach, które odbywały się na pływalni Chrobry Głogów. W trakcie zajęć doskonalili swoje umiejętności pływackie oraz rywalizowali w różnych stylach pływackich. Zajęcia z pewnością przyczyniły się do zdobycia medali podczas zawodów.

Organizatorem  Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gubinie. Na starcie stanęło 16 drużyn z placówek kształcenia specjalnego województwa lubuskiego.

W zawodach wzięło udział prawie 100 zawodników. W tym dniu nie liczyło się kto przypłynął do mety pierwszy lub ostatni. Najważniejsze dla uczestników była możliwość wzięcia udziału w rywalizacji sportowej, by mogli poczuć się jak prawdziwi sportowi herosi. Medale są ważne ale nie najważniejsze.

Wyniki SOSW Wschowa:
Agata Myszona – II miejsce 50m st. kl., III miejsce 25m st. kl.,
Krzysztof Turowski – I miejsce 25m st. dow., IV miejsce 50m st dow.
Roksana Borczyk – III miejsce na 15m i 25m st. dow. z asystą
Paweł Sienkiewicz – II miejsce 25m st. dow., IV miejsce 50m st.dow.
Krystian Zapała – II miejsce 25m st. dow. z asystą, IV miejsce 15m st dow.
Michał Kowalczykowski – III miejsce 50m i 100m st. dow.
II miejsce – sztafeta 4x25m st. dow. (Agata Myszona, Michał Kowalczykowski, Paweł Sienkiewicz, Krzysztof Turowski)

Gratulujemy zawodnikom i życzymy kolejnych udanych startów!

Źródło: G.G.