drukuj drukuj

Spotkanie z uczestnikami Centrum Integracji Społecznej

19 kwietnia 2017 roku w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Wschowie odbyło się spotkanie Wicestarosty Powiatu Wschowskiego Wojciecha Kuryłło i Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy we Wschowie Andrzeja Nowickiego z uczestnikami CIS.

Minął rok funkcjonowania Centrum Integracji Społecznej we Wschowie. Wschowski CIS  jest filią Lubuskiego Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego „Rozwój” w Gorzowie Wlkp. , siedziba mieści się w budynku po byłym Gimnazjum nr 1 we Wschowie przy ul. Kopernika 7.

Podczas spotkania Wicestarosta Powiatu Wschowskiego Wojciech Kuryłło zapoznał uczestników z pracą urzędu i z funkcjonowaniem Powiatu Wschowskiego. To już kolejna grupa uczestników, która aktywizuje się szkoląc, biorąc udział w praktykach i pracując m.in. w Spółce Komunalnej we Wschowie oraz w Domu Pomocy Społecznej we Wschowie.

W planach absolwentów CIS-u jest uruchomienie Spółdzielni Socjalnej. W ramach zajęć uczestnicy poznają funkcjonowanie instytucji publicznych (Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta i Gminy, Powiatowego Urzędu Pracy, Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowej Komendy Policji).