drukuj drukuj

SOSW MISTRZEM POLSKI!

W dniach 12-14 czerwca br. na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach odbył się XII Finał Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Jest to turniej  skierowany do młodzieży szkół specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych. W turnieju  wzięło udział 11 drużyn w skład których wchodzili uczniowie szkoły podstawowej oraz trzecich klas gimnazjalnych reprezentujących daną placówkę. Drużyna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka we Wschowie wystąpiła w składzie:

  1. Wojciech Kaczmarek
  2. Adrian Młotkowski   
  3. Mateusz Łysio  SP
    Opiekun- D. Romanowicz

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów ruchu drogowego, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze, a także rozwijanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu pierwszej pomocy medycznej. Uczniowie rywalizowali między sobą biorąc udział w czterech turniejowych konkurencjach:

  1. Test wiedzy z przepisów ruchu drogowego oraz skrzyżowań.
  2. Jazda po miasteczku ruchu drogowego.
  3. Jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód.
  4. Konkurencja praktyczna z wiedzy medycznej.

Turniej ma charakter wieloetapowy. Na podstawie indywidualnych wyników uzyskanych w eliminacjach szkolnych tworzone są trzyosobowe drużyny, które reprezentują szkoły na dalszym etapie turnieju. W finale ogólnopolskim biorą udział zwycięskie drużyny wyłonione w finałach wojewódzkich. Nowością był udział w turnieju drużyn z drugiego miejsca. Ten zaszczyt spotkał drużynę ze Szprotawy, która wraz z nami reprezentowała województwo lubuskie.

Finał ogólnopolski i tym razem był udany dla naszej drużyny, gdyż po raz kolejny wywalczyła pierwsze miejsce czyli Mistrzostwo Polski a Wojciech Kaczmarek indywidualnie stanął na trzecim miejscu podium.

Finał w Policach został zorganizowany  w sposób profesjonalny. Organizatorzy turnieju przygotowali  dla młodzieży i opiekunów różnego rodzaju atrakcje m.in. rejs statkiem po porcie i okolicy oraz wspólne ognisko w urokliwym miejscu nad Zalewem Szczecińskim na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzebieży.

Wszystkim zwycięzcom turniejowych potyczek serdecznie gratulujemy!

 

Osobne podziękowania dla Pana Bartosza Jankowiaka za zaangażowanie w przygotowaniu naszych uczniów do turniejów.

 

Opracował- Dariusz Romanowicz