tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Powiatowe Zawody w piłce nożnej chłopców

Print Friendly, PDF & Email

24.05.2016r. o godzinie 9:00 na stadionie CKiR we Wschowie odbyły się Powiatowe Zawody w piłce nożnej chłopców. Do rywalizacji przystąpiły drużyny: I Liceum Ogólnoksztalcącego im. Tomasza Zana we Wschowie, Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Sławie oraz I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie. Mecze rozgrywane były systemem “każdy z każdym”.

Jako pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy ze Sławy i “Zana”. Zdecydowane zwycięstwo w stosunku 6:2 odnieśli podopieczni pana Piotra Kolmana. Kolejny mecz rozegrali ze sobą uczniowie “Staszica” i ZSP Sława. Spotkanie w pierwszej połowie ułożyło się korzystnie dla uczniów I ZS, którzy po bramce Błażeja Dziadosza schodzili na przerwę ze skromnym prowadzeniem 1:0. Mimo wielu okazji na podwyższenie wyniku niespodziewanie bramkę na 1:1 po błędzie bramkarza zdobyli piłkarze ze Sławy. Gra zrobiła się bardzo wyrównana, ale szalę zwycięstwa – na 10 minut przed końcem – na swoją stronę przechylili zawodnicy z I Zespołu Szkół we Wschowie. Autorem zwycięskiego gola był wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Sebastian Makała.

Trzeci mecz pomiędzy I LO a I ZS decydował o tym, kto zajmie I miejsce w zawodach. “Staszic” szybko wziął się do roboty i po bramce Patryka Drgasa objął prowadzenie 1:0. Druga bramka również była autorstwem podopiecznych pana Jakuba Ślipko, a zdobył ją Michał Sudoł. Przy korzystnym wyniku 2:0 z boiska za niesportowe zachowanie zszedł zawodnik I ZS Paweł Jurczak, a drużynę na kilka minut osłabił również Mariusz Brambor. Wykorzystali to gracze I LO zdobywając kontaktową bramkę na 2:1. Na odpowiedź “Staszica” nie trzeba było długo czekać. Gola rzadkiej urody na 3:1 strzelił ponownie Michał Sudoł.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica

II miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ze Sławy

III miejsce: I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana

Serdeczne podziękowania dla opiekunów drużyn za pomoc w organizacji zawodów.

Źródło: I Zespół Szkół we Wschowie