drukuj drukuj

Otwarcie hali sportowej w Ciosańcu

13 września 2018 roku o godzinie 11:00 w Ciosańcu odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Ciosańcu. Gospodarzami uroczystości byli Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ciosańcu Bogusława Olszewska oraz Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego Małgorzata Gośniowska – Kola, Przewodniczący Rady Powiatu Wschowskiego Wlademar Starosta, Starosta Wschowski Marek Boryczka, Wicestarosta Wschowski Wojciech Kuryło, Członek Zarządu Powiatu Wschowskiego Zdzisław Siemczyk, , Przewodniczący Rady Gminy Sława Sławomir Mazur oraz Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Zielonej Górze Krzysztof Słopczyński.

– To dla nas bardzo ważny dzień. Mieszkańcy obwodu naszej szkoły najlepiej wiedzą jak wielki to sukces i czym jest dla nas ta sala. Skoro najmniejszy sukces należy świętować to tak ogromny tym bardziej – mówiła dyrektor Szkoły Podstawowej w Ciosańcu, Bogusława Olszewska.

Po oficjalnym powitaniu gości nastąpiła chwila modlitwy oraz poświęcenie hali, którego dokonał były proboszcz parafii Ciosaniec, ksiądz Dariusz Chmist.

Zaraz po modlitwie głos zabrał drugi z gospodarzy uroczystości Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła.

– Ten rok jest szczególny dla miejscowości Ciosaniec ale także dla całej gminy, ponieważ wszystkie miejscowości, w których działa oświata mają w zapleczu sale gimnastyczne. To nie ustawa o reformie oświaty nas do tego zmusiła. My tą reformę wyprzedziliśmy. To dzięki decyzjom Rady Gminy możemy dziś mówić o spełnieniu marzenia w Ciosańcu – podkreślał Cezary Sadrakuła.

Część oficjalna to także przemówienia gości. Jako pierwsza głos zabrała Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego Małgorzata Gośniowska – Kola.

– Nie ma lepszej inwestycji niż inwestycja w młodzież. Życzę tej młodzieży sukcesów większych niż wymiary tego obiektu i wierzę, że przy takim zaangażowaniu jakie tutaj widać te sukcesy przyjdą – zaznaczyła Małgorzata Gośniowska – Kola.

Starosta Wschowski Marek Boryczka podkreślał, że każdy mądry samorząd inwestuje w oświatę i jako jeden z wielu zebranych zaznaczył, iż dużą rolę w powstaniu obiektu odegrał nauczyciel wychowania fizycznego oraz członek Zarządu Powiatu Wschowskiego Zdzisław Siemczyk.

– Wiem jak niezwykle ciężko jest podnieść standard życia w środowisku wiejskim i jak trudno pozyskać na to środki. Przez 20 lat staraliśmy się o tą halę. Dziękuję burmistrzowi Sławy oraz całej Radzie Gminy Sława, która podjęła stosowną uchwałę i odważyła się na stworzenie tego obiektu – mówił Zdzisław Siemczyk.

Podczas uroczystości podziękowano także wykonawcy inwestycji Januszowi Borowiakowi wielokrotnie podkreślając fachowość i zaangażowanie jakimi się wykazywał.

Przewodniczący Rady Gminy Sława Sławomir Mazur W swoim wystąpieniu wspomniał o problemach jakie stawały na drodze do realizacji tej inwestycji oraz podziękował radnym Gminy Sława za współpracę.

– Rzadko jestem tak szczęśliwy jak dzisiaj. Dziś zrealizowane jest coś do czego naprawdę dążyliśmy i co ma nam służyć – podkreślał Sławomir Mazur.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz materiału wideo z części oficjalnej otwarcia hali sportowej w Ciosańcu.