drukuj drukuj

Noworoczne spotkanie z przedsiębiorcami w Sławie

25 stycznia 2019 roku w restauracji Dom Weselny Amorre w Łupicach odbyło się noworoczne spotkanie burmistrza ze sławskimi przedsiębiorcami. Wiceburmistrz Krzysztof Gruszewski przedstawił najważniejsze, tegoroczne plany gminy. Starosta Wschowski Andrzej Bielawski zapewniał przedsiębiorców o tym, że powiat jest otwarty na współpracę, a radna Sejmiku Województwa Lubuskiego Małgorzata Gośniowska-Kola przekonywała do projektów, które Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze realizuje z myślą o przedsiębiorcach.

W Sławie co roku burmistrz organizuje spotkanie noworoczne z przedsiębiorcami, działającymi na terenie gminy. Jest to zawsze okazja do spotkania, wymiany zdań, do lepszego poznania się. Towarzyszą spotkaniu przywitanie każdego przedsiębiorcy z imienia i nazwiska, krótkie okolicznościowe przemowy oraz część główna, czyli poczęstunek. Nie inaczej było w tym roku.

Wiceburmistrz Krzysztof Gruszewski po oficjalnym powitaniu zebranych gości, przedstawił po krótce zebranym najważniejsze plany gminy, które mają być w tym roku zrealizowane. Najważniejsze z nich to kontynuacja inwestycji Zakładu Wodociągów i Kanalizacji na kwotę ponad 130 milionów złotych, rewaloryzacja Parku Miejskiego i kontynuacja budowy nowej plaży na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku.

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski przyznał, że biznes nie jest mu obcy. Przez 20 lat pracował w biznesie, pełniąc m.in. funkcję dyrektora handlowego. Starosta tym samym deklarował otwartość powiatu na współpracę z przedsiębiorcami.

Obecna na spotkaniu radna Sejmiku Województwa Lubuskiego Małgorzata Gośniowska-Kola zachęcała sławskich przedsiębiorców do udziału w misjach gospodarczych, projektach realizowanych przez Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze.

W spotkaniu wzięło udział ponad 100 zaproszonych gości.