drukuj drukuj

Lubuski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Krośnie Odrzańskim

8 listopada 2017 roku odbył się Lubuski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Miejscem zawodów była hala sportowo-widowiskowa w Krośnie Odrzańskim. Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy we Wschowie reprezentowało sześciu zawodników z klubu „ BŁYSKAWICA” : Krzysztof Turowski, Michał Kowalczykowski, Paweł Ostrowski, Michał Ostrowski, Sebastian Nowak i Paweł Sienkiewicz.

Rozgrywki odbywały się w oparciu o podział zawodników na grypy sprawnościowe (ITS), płeć i wiek. Zawody zostały rozegrane w grach pojedynczych każdy z każdym w poszczególnych grupach. Turniej był doskonałą możliwością sprawdzenia umiejętności naszych sportowców na tle zawodników z ośrodków, a także szkół znajdujących się na terenie całego województwa lubuskiego. Startowało 14 klubów sportowych Olimpiad Specjalnych.

Występ naszych dzielnych sportowców w Lubuskim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Krośnie był bardzo udany. Nasi tenisiści zdobyli sześć medali, które dumnie mogły zawisnąć na ich piersi. Sześć przepięknych krążków powiększyło kolekcję medalową uczniów naszej szkoły.

Wyniki turnieju:

II miejsce – Paweł Sienkiewicz grupa VI
I miejsce – Michał Kowalczykowski grupa IX
I miejsce – Michał Ostrowski grupa XIII
I miejsce – Paweł Ostrowski grupa XV
I miejsce – Krzysztof Turowski grupa XVII
I miejsce – Sebastian Nowak grupa XIX

Źródło: Grażyna Grys