drukuj drukuj

Lubuska Gala Taneczna w Śmieszkowie

10 maja 2018 roku  w Domu Kultury w Śmieszkowie, odbyły się prezentacje powiatowe Lubuskiej Gali Tanecznej w ramach programu PRO ARTE 2018, organizowane przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze i Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku. Wzięło w nich udział 8 zespołów i jedna solistka prezentujący się w kategoriach wiekowych: sekcja dziecięca 6-9 lat, 10-13 lat oraz sekcja młodzieżowa 14-17 lat, przedstawili 10 choreografii w dwóch kategoriach tanecznych. Rada artystyczna obradowała w składzie:Magdalena Mądry – specjalista ds. edukacji tanecznej w Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, Małgorzata Szymoniak – Skarbnik Gminy Sława, Beata Fic – przedstawicielka Starostwa Powiatowego we Wschowie.

Po burzliwych obradach rada postanowiła wyróżnić:
- Grupę „Psotki” ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, Dom Kultury w Sławie, za układ pt. „Czerwony Kapturek”;
- Grupę „Iluzja” ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, Dom Kultury w Ciosańcu za układ „Zegary”;
- Grupę „Śmieszki” ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, Dom Kultury w Śmieszkowie za układ „I'm an Albatraoz”;
- Grupę „Crazy” ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II we Wschowie za ogólny wyraz artystyczny.

oraz nominować do finału wojewódzkiego:
- Emilię Leszczyńską ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, Dom Kultury w Śmieszkowie, która zaprezentowała się w układzie pt. „Taniec z pałeczką”;
- Grupę „Tutu” ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, Dom Kultury w Sławie, która zaprezentowała układ pt. „ Lubię tańczyć”.

Przyznano również bony podarunkowe ufundowane przez Burmistrza Sławy w wysokości 500 zł dla grupy „TUTU” ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, Dom Kultury w Sławie; bon w wysokości 300,00 zł otrzymała grupa „Psotki” ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, Dom Kultury w Sławie; bon podarunkowy o wartości 200,00 zł otrzymała Emilia Leszczyńska ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, Dom Kultury w Śmieszkowie.

Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w eliminacjach powiatowych Lubuskiej Gali Tanecznej oraz słodycze ufundowane przez Zarząd Powiatu Wschowskiego.

Źródło: SCKiW-Dom Kultury w Sławie