drukuj drukuj

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie w czołówce szkół województwa lubuskiego

Blisko trzy tygodnie temu w „Gazecie Lubuskiej” (numer 58/2015) został opublikowany ranking szkół licealnych z województwa lubuskiego. Redakcja gazety podczas jego przygotowywania wzięła pod uwagę wyniki maturalne wypracowane przez uczniów w poprzednim roku szkolnym, 2014.

Poszczególne szkoły z naszego województwa mogły otrzymać punkty za średni, procentowy wynik uzyskany przez uczniów na pisemnym egzaminie maturalnym z języka polskiego oraz matematyki. Co ważne, punkty dotyczyły  poziomu podstawowego oraz rozszerzonego. Dodatkowe punkty były również przyznawane za zdawalność ustnego egzaminu z języka polskiego – w tej kategorii nasza szkoła już od kilku lat plasuje się na najwyższym szczeblu, uzyskując stuprocentową zdawalność.

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie w tej klasyfikacji zajęło bardzo wysoką lokatę, bo aż 13 miejsce na 131 szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym rankingiem szkół ponadgimnazjalnych, który prezentujemy w niniejszym załączniku:

 

Źródło: I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wschowie

 

ranking-szkół-licealnych