drukuj drukuj

Konkurs fotograficzny- zgłoszenia do dnia 31.10.br.

Stowarzyszenie Czas A.R.T. zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym. Wybierzcie się na szlak w poszukiwaniu symboli Drogi św. Jakuba.

Czas wakacji, to właściwy moment, aby wybrać się na przechodzący przez Wschowę i powiat wschowski szlak św. Jakuba. Znajdziecie na nim wiele symboli: białe muszle z wpisanym w nie czerwonym krzyżem, żółte strzałki namalowane na polnych kamieniach, naklejki na słupkach lub tablice „witacze” – które oznaczają nasz szlak i wskazują drogę wędrowcom.

Właśnie w lipcu, a dokładnie 25 lipca wspominamy patrona pielgrzymów. Poprzez konkurs pragniemy zachęcić Was do wyjścia na szlak, który biegnie przez nasz powiat od samej granicy z województwem wielkopolskim.

Granica województw (dawniej granica Polski i Niemiec) przebiega tuż za niewielką osadą Wincentowo leżącą pomiędzy Niechłodem a Osową Sienią. W Wincentowie mieści się urocza kapliczka Braci Senft, której historię znajdziecie na tablicy informacyjnej znajdującej się przy głównej drodze.

Dalej szlak wiedzie przez Osową Sień, Wschowę, Przyczynę Górną, Konradowo i Zamysłów w kierunku Głogowa, Zgorzelca, Pragi do samego Santiago de Compostela.

W każdej wsi i mieście (Wschowa) znajdziecie tablice informacyjne – a na nich ciekawostki o mijanych miejscowościach. W Zamysłowie można zajrzeć do kościoła św. Marii Magdaleny, który latem ma zawsze uchylone drzwi i przez kratę można zajrzeć do wyjątkowego wnętrza (bryła kościoła autorstwa znanego włoskiego architekta Pompeo Ferrari). W kościele w Konradowie, w ołtarzu bocznym, znajdziecie wizerunek św. Jakuba Apostoła Starszego (25 lipca o godz. 18:00 odbędą się tutaj uroczystości odpustowe ku czci tego świętego).

My czekamy na zdjęcia z symbolem drogi na tle wyjątkowego krajobrazu i architektury ziemi wschowskiej.

Zapraszamy do udziału w konkursie. Na fotografie czekamy do 31.10.2018 r. Autorów najciekawszych ujęć docenimy wyjątkowymi nagrodami.

Szczegółowe informacje dostępne w załączonym pliku: Konkurs Znajdź symbol Drogi św. Jakuba na ziemi wschowskiej

Źródło: Czas A.R.T.

konkurs