drukuj drukuj

Pofestiwalowy Pokaz Filmowy Żydowskie Motywy

Data i godzina
15 listopada 2017, (środa) godzina 17:00

Opis wydarzenia

Stowarzyszenie Czas A.R.T. wraz z Stowarzyszeniem „Żydowskie Motywy” oraz Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na pofestiwalowy pokaz filmowy w ramach 13 -go Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Żydowskie Motywy”. Tym razem zapraszamy na film pt.: Wytrwałość” w reż. Małgorzaty Imielskiej.

 

„Historia o nieprzemijającej rozpaczy i nieustannym zmaganiu się by wierzyć, że wciąż są ludzie, którzy zasługują na miano człowieka. Ben Barenholtz, słynny producent i dystrybutor związany z amerykańskim, niezależnym przemysłem filmowym konfrontuje się z osobistym doświadczeniem Zagłady.

W latach 1966 – 1968 Barenholtz prowadził w Nowym Jorku Village Theatre, najważniejszy ośrodek kontrkultury tamtego okresu, miejsce spotkań pisarzy i działaczy społecznych, m.in. Allena Ginsberga, Rapa Browna i Paula Krasnera. Był pomysłodawcą słynnych Midnight Movies, w ramach których pokazywano awangardowe filmy Alexandra Jodorowsky’ego, Jonasa Mekasa, Mayi Deren, Andy’ego Warhola i Martina Scorsese’e. W kolejnych latach odkrywał dla Ameryki najważniejszych mistrzów europejskiego i amerykańskiego kina: Claude’a Chabrola, Carlosa Saurę, Krzysztofa Zanussiego, Davida Lyncha i braci Coen. Ben Barenholz przybył do Ameryki po wojnie. Urodził się w Kowlu w 1935 roku. Z rodzicami i bratem przez niemal dwa lata ukrywał się w wykopanej w lesie norze. Przez wiele lat starał się odszukać rodzinę, która pomogła im przeżyć.”

 

 

15 listopada 2017

godz. 17:00

Plac Farny 3 / Rezydencja Jezuicka / Wschowa

siedziba MZW

 

Dla naszych widzów miła niespodzianka przed emisją filmu.

Serdecznie zapraszamy,

 

Czas A.R.T.

Żydowskie Motywy

Muzeum Ziemi Wschowskiej