drukuj drukuj

Niedzielne zabawy w Muzeum

Data i godzina
22 września 2019, (niedziela) godzina 14:00

Opis wydarzenia

W najbliższą niedzielę zapraszamy dzieci z opiekunami na warsztaty w ramach Niedzielnych Zabaw w Muzeum. Spotkamy się na wystawie czasowej „Od Marcina Rożka do Ivana Meštrovicia. Utracone i niezaistniałe projekty w przededniu II wojny światowej”. Jeszcze tylko do końca września można w Muzeum Ziemi Wschowskiej odwiedzać ekspozycję, która dzięki makietom (największa z nich ma ponad 7 metrów długości) wzbudza zainteresowanie także wśród najmłodszych. Opowiemy o monumentalnych projektach, na których przetrwaniu lub realizacji zaważył wybuch II wojny światowej.

Cześć z pokazywanych na wystawie obiektów to pomniki, dlatego właśnie wokół tego szczególnego rodzaju sztuki będziemy działać w czasie twórczej części spotkania. Zapraszamy serdecznie 22 września o godz. 14:00 do kamieniczek mieszczańskich przy pl. Zamkowym 2.

Tuż po Niedzielnych Zabawach w Muzeum, Stowarzyszenie Czas A.R.T. zaprasza na spacer śladami dawnych wschowian, który poprowadzi Przemysław Wojciech – historyk sztuki i asystent muzealny w Muzeum Ziemi Wschowskiej. Przybliży on sylwetki osób, które jako jedne z pierwszych zgłębiały wiedzę o świecie antycznym i Oriencie. Przedstawi wybitne postaci ówczesnej nauki, których losy splotły się ze Wschową. Spacer rozpocznie się przy pl. Farnym 3 o godz. 15:30.

Źródło: Muzeum Ziemi Wschowskiej

ndz zabawy