drukuj drukuj

„Moje miasto, a w nim…” – cykl spotkań wokół krajobrazu Wschowy

Data i godzina
23 lutego 2018, (piątek) - 23 marca 2018, (piątek) godzina 17:00

Opis wydarzenia

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Moje miasto, a nim…”. Wrócimy do zagadnień związanych z dziedzictwem kulturowym i drzemiącym w nim potencjale, przyjrzymy się wschowskim domom. Spojrzymy na Wschowę, jej układ urbanistyczny, jak na księgę z zapisaną historią, która – jeśli powyrywamy kartki stanie się dla następnych pokoleń nieczytelna. Poszukamy także dobrych praktyk związanych z kształtowaniem przestrzeni miejskiej. Pomocna w tym celu będzie „Księga standardów ulicy Piotrkowskiej”. Zobaczymy jak radzi sobie Łódź z estetyką frontów lokali usługowych i co było inspiracją do stworzenia kanonu kształtowania reklam na zabytkowych kamienicach.

W marcu nasze rozmowy będą dotyczyć „raju utraconego” czyli tęsknoty człowieka do życia w harmonii z naturą. Film „Krajobraz mojego miasta” przygotowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa pomoże zrozumieć zalety obecności starodrzewu w mieście, zmobilizuje nas do zasadzania drzew liściastych i kwiatów jednorocznych.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

Zapraszamy wszystkich, którzy pragną porozmawiać o Wschowie – 23 lutego, na godz. 17:00, do Muzeum Ziemi Wschowskiej przy pl. Farnym 3.

Źródło: Muzeum Ziemi Wschowskiej Moje miasto